آب معدنی نایاب شد.جایگزیی آب آشامیدنی در فروشگاه ها

نویسنده :سلیمی
در شرایطی که برخی مسائل مانند شائبه آلوده بودن آب شرب در برخی مناطق ، گرایش مردم را  به مصرف آب بسته بندی افزایش داده است ،آب معدنی در بازار نایاب شد و عمده آب های بسته بندی عرضه شده در بازار از نوع آب آشامیدنی هستند.
این روزها اگر کسی قصد خرید یک بطری آب معدنی را داشته باشد ، به سختی می تواند ا به آن دست یابد و تقریبا همه آب های بسته بندی عرضه شده در بازار اب آشامیدنی هستند.
در عین حال ، برخی بسته های عرضه شده در بازار نیز به طوری طراحی شده که در نگاه نخست کمتر کسی متوجه معدنی نبودن آنها می شود و بسیاری از افراد آن را به عنوان آب معدنی خریداری می کنند.
آب آشامیدنی درحالی جای اب معدنی را در بازار گرفته است که هزینه های تولید اب اشامیدنی کمتر از اب معدنی است و در شرایطی که مشتریان  حق انتخابی ندارند ، شرکت های تولیدکننده  اب بسته بندی شده ، فعالیت خود را بر عرضه اب اشامیدنی متمرکز کرده اندکه به علت برخورداری از بازار  انحصاری در مورد فروش همه تولیداتشان مطمئن هستند و در مقابل ، اب معدنی تولید  خود را به کشور های دیگر صادر می کنندبه طوری که به گفته فروهر ، دبیر انجمن اب های معدنی و  اشامیدنی ایران صادرات اب معدنی طی سه سال گذشته  روندی صعودی داشته و این رقم از 5 میلیون دلار در سال 91 به 7 میلیون دلار در سال گذشته رسید و طی 9 ماهه امسال نیز 7 میلیون دلار اب معدنی از کشور صادر شده که پیش بینی می شود این رقم تا پایان سال به 10 میلیون دلار برسد.
در حال حاضر اب معدنی تولید ایران به عراق  و افغانستان و امارات صادر می شود و این در حالی است که این نوع اب در بازار داخلی تقریبا نایاب شده است.در مقابل انچه به وفور وجود دارد اب اشامیدنی است که اب تصفیه شده شهری است که گفته می شود تنها برخی از املاح  مزاحم ان جدا شده است.

<<<<<<<<<<<<سئو و بهینه سازی سایت توسط http://seoyab.com>>>>>>>>>>>>