درباره اروند پلاست

درب بطری صفحه اصلی

درب بطری

درب بطری

درب‌ بطری (مسدود کننده) به هر وسیله ای که  عمل پوشاندن دهانه بطری‌ها را انجام دهد ، اطلاق می شود . حال این درب بطری می تواند چوب پنبه باشد ، می تواند گل خاک رس و پوشش بلند مدت دهانه بطری باشد ، می توان تشتک فلزی و مرسوم بطری های نوشیدنی بوده و می تواند درپوش های پلاستیکی رزوه دار نیز باشند .
درب بطری که معمولا به مورد آخر اشاره بیشتری دارد ، معمولا با استفاده از مشتقات پلاستیکی ساخته می شود . تا قبل از ظهور درب بطری به این شکل ، بطری ها اشیای یک بار مصرف برای عوام مردم بودن و با  به کار بردن وسایل و ایده های خلاقانه ( مانند استفاده از نایلون های شفاف و کش ) ، به ساخت درب بطری  مبادرت می ورزیدند که مسلما روشی مطمئن و بهداشتی صرفی نبود .
با اختراع و استفاده از درب بطری پلاستیکی ، این امر نیز محقق شد که بطری دیگر وسیله ای یک بار مصرف نبوده و با توجه به ویژگی پت بطری و درب آن ،  مایع محتوا  تا سال ها نیز امکان بقا را داشته باشد .
کاربرد درب بطری پلاستیکی در بسته بندی ظروف جار، بطری های  دارویی ، آبمعدنی ، نوشابه ، دوغ ، آبمیوه و سایر نوشیدنی ها ، بطری سم و انواع  شوینده ها ، و پوشش محفظه ورود و خروج انواع ظروف پلی اتیلنی از 100 سی سی تا 60 لیترمی باشد و ساخت ، تزریق پریفرم و قالبسازی درب های پلاستیکی بطری ، مانند ساخت خود بطری ها که مشروح آن در مقاله تولید پت می باشد ، است .
از ویژگی های درب بطری مرغوب می توان به آب بندی خوب ، وجود پلمپ در زیر و بالای درب بطری ، رنگ بندی متنوع ، پلمپ شفاف و ساخت تمام مکانیزه آن اشاره کرد .
در پایان نیز یاد آوری این مطلب خالی از لطف نیست که درب بطری ، به عنوان فرآورده ای پلاستیک از پرکاربردترین و مخرب ترین زباله های تجزیه ناپذیر هستند و قدرت تخریبی بالایی برای طبیعت دارند ، از این رو ، امروزه کمپین های زیادی برای بازیافت این محصولات و تبدیل هزینه جمع آوری آن ها به وسایلی مفید و کاربردی تر ( مانند ویلچر ) به وجود آمده اند .

<<<<<<<<<<<<سئو و بهینه سازی سایت توسط http://seoyab.com>>>>>>>>>>>>