درباره اروند پلاست

قالبسازی پت صفحه اصلی

قالبسازی پت

قالبسازی پت

از دیرباز روش های گوناگونی برای ساخت ابزار ضروری زندگی انسان ها وجود داشته است ، این روش ها از زمانی که انسان توانست قدرت آتش را رام کرده و با استفاده از آن به ذوب فلزات و ریخته گری- و در کنار آن آهنگری - بپردازد ، تغییرات چشم گیری داشته است ولی همیشه اصلی اساسی در آن ثابت بوده است و آن چیزی نیست جز قالب .
در سال های اولیه ساخت و تولید اشیای فلزی تا به امروز ، روش هایی برای قالبسازی (  قالبسازی پت در سال های اخیر ) وجود داشته است که از استفاده از سنگ ، گِل ، چوب و موم گرفته تا گچ و مواد پلیمری و آلیاژهای گران قیمت امروزی ، همه و همه  دارای مکانیزمی یکسان هستند و آن ایجاد ، بستری مناسب برای مذاب می باشد . امروزه با استفاده از تکنولوژی های نوین ، نرم افزارهای قدرتمند و ماشین افزار هایی از قبیل «سی.ان.سی» ، انسان قادر به خلق اشیا و قالب هایی شده است که حتی روزی تفکر به آن ها نیز مشکل بوده است که قالبسازی پت یکی از همین موارد می باشد .
امروزه اولین قدم برای قالبسازی پت ، مشخص نمودن طرح اصلی کار می باشد ، به زبان ساده تر تهیه و تنظیم نقشه فنی خروجی مورد نظر با استفاده از نرم افزارهای مربوطه و یا اسکن نمونه دست ساز . بررسی جوانب مختلف قالبسازی پت نظیر قیمت نهایی ، جنس قالب ، زمان قالبسازی پت و ... که ساخت آن را از نظر اقتصادی توجیه کرده و  یافتن بهترین راه  قالبسازی پت ، قدم بعدی در تولید قالب می باشد . در قدم بعدی متریال انتخابی که معمولا آلمینیومی دارای قطر 8-10 سانتیمتر است با استفاده از یکی از روش های ریخته گری ، تزریق پلاستیک یا سنبه و ماتریس تبدیل به قالب اولیه می شوند . پس از تولید قالب اولیه ، پروسه قالبسازی پت وارد فاز جدیدی می شود و آن افزودن امکانات اصلی قالب به آن با استفاده از ماشین کاری و مونتاژ می باشد . در این قسمت فیکسچر سربند ، سیستم های خنک کننده ، بست های پاشنه ، پولیش کاری آینه قالب پت انجام شده که در نهایت قالبسازی پت  با ابعاد ، برجستگی ها و فرورفتگی های مورد نظر آماده می شود .
انجام و اعمال جزئیات روی قالب پت سبب می شود بطری ساخته شده توسط این قالب یک دست بوده و علاوه به افزایش کیفیت و شفافیت ،کاهش ضایعات را در پی داشته باشد . از دیگر موارد قابل توجه در استفاده از قالب های فلزی پت ، استفاده چندین و چند باره از آن بوده که با مرور زمان و سر شکن شدن هزینه ها ، استفاده از قالب هایی مدرن بسیار مقرون به صرفه خواهد کرد

<<<<<<<<<<<<سئو و بهینه سازی سایت توسط http://seoyab.com>>>>>>>>>>>>