درباره اروند پلاست

ظروف بادی صفحه اصلی

ظروف بادی

ظروف بادی

ظروف بادی  جزء آن دسته از محصولاتی هستند که با متد قالب گیری دمشی یا بادی ساخته می شوند . این روش در ساخت اشیا پلاستیکی مانند قوطی های شامپو و سایر شوینده ها ، بطری نوشیدنی ها و سایر مایعات و اشیایی از این قبیل استفاده می شوند . ویژگی مشترک تمامی ظروف بادی که دارای فضایی تو خالی به منظور ذخیره مواد هستند ، یک تکه بودن آن ها ، عدم نیاز به مونتاژ کاری ، ثبات قطر در تمام نقاط و اهمیت بالای شکل و وضع ظاهریشان می باشد .
ظروف بادی معمولا به یکی از ۳ روش قالب گیری دمشی -  فشاری ، دمشی - تزریقی و دمشی - کششی ساخته می شوند . اساس کار روش دمشی - فشاری برای  تولید ظروف بادی  بدین صورت است که «روده» - رزین سیالی که توسط قالب ظروف بادی به شکل استوانه در آمده است - به دلیل حالت نیمه مایع خود بین دو نیمه قالب قرار داده می شود و پس از رسیدن به ارتفاع مورد نظر قالب بسته می شود ، در این هنگام گازی از بالا ، به درون روده دمیده می شود که این امر باعث افزایش حجم روده ( ظروف بادی ) می گردد . این عمل تا نقطه ای ادامه پیدا می کند که روده به طور کامل منبسط شده و به دیواره های قالب فشار وارد کند ( درست مثل باد کردن یک بادکنک درون یک جعبه ) ، بدیهیست که در این هنگام روده با توجه به خاصیت چسبندگی خود شکل قالب سرد را به خود می گیرد . پس از این مرحله جریان گاز قطع شده و پس از خروج گازها از مجاری تعبیه شده ، نازل گاز نیز خارج می شود و پس از جدا سازی قالب و خنک شدن ماده ، ظروف بادی ما آماده استفاده است .
در روش تولید فوق ، ظروف بادی به دلیل داشتن دو دیواره ، فضای داخلی خالی و از همه مهمتر خاصیت ارتجاعی ماده اولیه دارای استحکام زیادی در برابر ضربه و نیرو می باشد . از دیگر فواید تولید این ظرف و طریقه ساخت آن می توان به قابلیت تغییر  ضخامت ظرف اشاره کرد که بدون نیاز به اعمال تغییر خاصی در روش تولید و فقط با تغییر فشار گاز دست یافتنیست . از مزایای روش فوق نیز می توان به حجم بالای تولید ، هزینه ی کم ابزار و  مواد اولیه تولید اشاره کرد .
روش دمشی -  تزریقی تولید ظروف بادی معمولا برای ظرف هایی  با گردنه بلند یا رزوه دار مناسب است که در آن  ابتدا ماده ای برای عدم خروج هوا  دور میله ی دمش تزریق می شود ، پس از مدتی قالب تزریق باز می شود و پیش فرم به قالب دمشی انتقال یافته ، در پلیمر نیمه گرم دمیده می شود تا شکل قالب دمشی را به خود بگیرد و در نهایت قالب دمشی باز شده و محصول نهایی برداشته می شود.
روش سوم نیز قالب گیری دمشی - کششیست که رایج ترین قالب گیری بادیست و در مبحث تولید پت توضیح داده شد ، ظرف بادی تولید شده در این روش به دلیل کشش در دو محور از همتایات خود مستحکم تر ، سبکتر و ارزان تر هستند

<<<<<<<<<<<<سئو و بهینه سازی سایت توسط http://seoyab.com>>>>>>>>>>>>