درباره اروند پلاست

تولید پت صفحه اصلی

تولید پت

تولید پت

ترکیبی پلیمریست که به دلیل ساختار زنجیری منحصر بفردشC۱۰H۸O۴)n  پلی‌اتیلن ترفتالات  با فرمول شیمیایی نقش های گوناگونی را در صنعت ایفا می کند . تولید پت و عمده کاربرد عمده پلی‌اتیلن ترفتالات در ساخت الیاف پلی استر  ، بطری ، نوشیدنی ها و فیلم می باشد . همه ما روزانه با وسایلی از تولید پت سر و کار داریم و حتی بدون داشتن اطلاعات دقیق از ساختار ماکروسکوپیک آن ها می توانیم شاخصه های اصلی آن ها را بر شماریم . به عنوان مثال می دانیم بطری آب معدنی به عنوان عضوی از خانواده تولید پت دارای وزن کم ، قیمت ارزان ، مقاومت در برابر شکستگی ، تغییرات شدید دما و دسترسی آسان نقش زیادی را در زندگی روزمره یا حداقل  عادات غذایی انسان ها ایجاد کرده اند .
تولید پت معمولا به ۲ گروه الیاف (برای تولید پارچه) و  بطری تقسیم می شود . بطری ها ، با توجه به ساختار کریستالی و آمورف خود که توانایی حبس گازها را در خود دارند ، به بهترین گزینه برای نگهداری نوشدنی های گازدار تبدیل شده اند که به تشریح طرز تولید آن ها می پردازیم .
 پت بطری ( و تولید پت بطور کلی ) از طریق ۲ روش اصلی تولید می شود که یک مرحله ای و ۲ مرحله ای نام دارند . در روش تک مرحله ای مواد اولیه پت یا همان گرانول بطور مستقیم به درون قالب ها تزریق می شود و تولید پت  انجام می پذیرد ؛ در روش دوم ، گرانول ابتدا به پری فرم تبدیل شده و پس از آن وارد دستگاه دمنده شده و شکل بطری را به خود میگیرند .در این ، روش که در حال حاضر روش رایج تری می باشد ، پت مذاب که دارای غلظت بسیار پایینیست ، با شکل دهی قالب مورد نظر ، از طریق هوپر تزریق شده و پیش فرم مورد نظر ساخته می شود ، در مرحله دوم تولید پت هم عمل دمش انجام می پذیرد . این عمل بسیار شبیه عمل شیشه گری سنتی می باشد که در آن میناکاران با دمیدن در نی های مخصوص و وارد کردن هوا به درون شیشه باعث ازدیاد حجم آن می شوند ، با این تفاوت که در پت سازی ، گرانول به شکل پری فرم در آمده و هیچ شکلی جز قالب مورد نظر را به خود نمی گیرد . در پایان دو عمل فوق ، دمای پت به وسیله لوله های آب سردی که در مجاورت آن ها تعبیه شده است سرد شده و به تولید پت  و بطری  اولیه منتج می گردد

<<<<<<<<<<<<سئو و بهینه سازی سایت توسط http://seoyab.com>>>>>>>>>>>>